Welcome
Username:

Password:


Remember me

[ ]
[ ]
[ ]

Date / Time
 

News for 2024
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
 

Forums

auto-trafic.ro :: Forums :: Religie, Creștini, România
 
<< Previous thread | Next thread >>
Românii, urmașii lui Noe
Moderators: admin
{ADSENSEFORUM}
Author Post
stil
Tue Jul 14 2020, 12:33pm
Registered Member #3
Joined: Sun Jun 12 2016, 05:37am
Posts: 13
Thanked 2 time in 2 post

Nu avem și noi putină mândrie că suntem români creștini? Eu personal nu mă simt cu nimic inferior în fața unui neamț, italian, francez, englez sau altă nație, rasă, etc., am inteligență și cultură generală mult superioară față de majoritatea străinilor și știu să fac multe lucruri, cunosc multe meserii, știu să mă descurc singur, ca mine sunt majoritatea românilor (am zis români), noi ca popor suntem majoritatea gospodari, harnici și nu facem rău nimănui (valabil noi romanii),de multe ori facem treburile altora pentru ca suntem săritori și putem, fiți mândri că faceți parte din cea mai veche civilizație a Europei și poate a lumii , suntem Daci din neamul Tracilor, urmași ai lui Noe care a poposit cu arca lui prima dată în România (grădina Maici Domnului) pe vârful Consul din Munții Dobrogei de lângă satul Izvoarele, Nu vă pierdeți credința în Isus Hristos fiul lui Dumnezeu și Maica Domnului, în Sf. Treime să ne rugăm la toți sfinții căci ei sunt singura nădejde a noastră și adevărată împotriva răilor! Amin!

[ Edited Tue Jul 14 2020, 12:56pm ]
Back to top
 

Jump:     Back to top

User Colour Key:
Head Administrator, Administrator, Forum Moderator, Member

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System uses forum thanks
Toate drepturile rezervate auto-trafic.ro - Romania (C) 2015